Wiązanka ślubna od A do Z - Wideofilmowanie i Fotografia - Wideofilmowanie Poznań | AVR STUDIO Poznań | Fotografia ślubna | kamerzysta | fotograf | Poznan

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Wiązanka ślubna od A do Z

Opublikowany przez w ślub ·
Tags: wiązanka;ślubna;bukiet;ślubny
Wybór wiązanki ślubnej bardzo często odkładany jest na ostatnią chwilę, a przecież to tak samo ważny element wizerunku panny młodej jak suknia, buty czy inne dodatki. Oto kilka prostych zasad, które pomogą w stworzeniu idealnej wiązanki ślubnej.

Pod pojęciem idealnej wiązanki ślubnej kryje się bukiet fachowo dopasowany do figury, sukni, urody i usposobienia panny młodej. Spójny, oszałamiający wizerunek panny młodej pozwoli stworzyć jedynie umiejętny dobór wszystkich elementów kompozycyjnych wiązanki w harmonijną całość. Wiązanka idealna nie jest uniwersalna. Nie ma przecież kwiatów pięknych i piękniejszych. Jest natomiast gust, upodobania i indywidualna uroda panny młodej. Wiązanka idealna dla każdej panny młodej będzie więc czymś innym. Cała sztuka polega na tym, aby spośród wielu możliwości wybrać tylko te, za pomocą których podkreślony zostanie charakter i uroda głównej bohaterki uroczystości ślubnej.

Do wyboru, do koloru...

Zarówno oferta wiązanek ślubnych, jak i kwiatów jest obecnie ogromna. Floryści prześcigają się w kreowaniu coraz to bardziej udziwnionych projektów wiązanek ślubnych, które można znaleźć w bogato ilustrowanych katalogach dostępnych w dobrych kwiaciarniach lub księgarniach. W tej kwestii najlepszymi doradcami jak zwykle są umiar i zdrowy rozsądek. Pierwszą i najważniejszą zasadą, wspomnianą już we wstępie, jest to, że bukiet ślubny powinien przede wszystkim podkreślać urodę i charakter panny młodej – nigdy zaś odwrotnie! Powinien być jej ozdobą, a nie tylko wyrazem florystycznej ekstrawagancji. Często jedyny komentarz, jaki się nasuwa, patrząc na nadmiernie udziwniony projekt wiązanki, to przerost formy nad treścią.

Jakie bukiety ślubne są teraz modne?

Skrojona na miarę

Krój wiązanki ślubnej można porównać do kroju ubrania. Określony fason może podkreślać zalety bądź uwypuklać wady figury. Ważne jest, aby kształt bukietu ślubnego był dopasowany do sylwetki i wzrostu panny młodej oraz kroju sukni.

Klasyczny bukiet ślubny w kształcie kuli prezentuje się najlepiej w ręku filigranowej panny młodej. Owalny czy też wydłużony kształt wiązanki optycznie wysmukla sylwetkę, dlatego polecany jest dla osób o obfitszych kształtach. Wysokie i postawne osoby mogą sobie natomiast pozwolić na większe szaleństwo, wybierając kształt odwróconej kropli o mocno wydłużonym końcu lub nawet szarfy ozdobionej kwiatami, która swobodnie spływa z nadgarstka. Formy kuliste i lekko wydłużone najlepiej podkreślą rozłożyste i szerokie suknie, natomiast fantazyjne formy – suknie smukłe.

Szerokość wiązanki ślubnej, bez względu na jej kształt, nie powinna przekraczać połowy szerokości talii. Zachowanie tej prostej proporcji sprawi, że jej optyczna waga nie przyćmi postury panny młodej, a jedynie ją podkreśli.

Suknia, a wiązanka

Perły, kokardy, tiule i błyskotki nie wyglądają razem najlepiej. Decydując się na bardzo ozdobną suknię, pełną falban czy drapowań, proponujemy wybór wiązanki nieco skromniejszej. I odwrotnie – suknia prosta stanowi doskonałe tło dla bukietu odważnego i niestandardowego w formie i środkach. Suknia i wiązanka ślubna powinny uzupełniać się wzajemnie, a nie konkurować o pierwszoplanową rolę, która bezapelacyjnie zarezerwowana jest dla panny młodej. Najlepiej jest na wizytę w kwiaciarni zaopatrzyć się w zdjęcie wybranej sukni ślubnej. Z pewnością ułatwi to Wam wybór, a floryście – pracę.

Barwy panny młodej

Tonacja kolorystyczna, w jakiej utrzymana będzie wiązanka, w głównej mierze zależy od upodobań panny młodej. Ludzie najczęściej otaczają się kolorami, które są zgodne z kolorystyką ich aury. Mówiąc mniej „astrologicznie”, kolorystyka bukietu powinna po prostu odzwierciedlać charakter i temperament panny młodej. Istnieje oczywiście znany wszystkim pogląd, że blondynkom najlepiej jest w pastelowych, a brunetkom w zdecydowanych kolorach. Kto jednak powiedział, że wygląd zawsze idzie w parze z charakterem? W tym wyjątkowym dniu najważniejszym jest przecież, aby czuć się komfortowo, dlatego nie należy słuchać podszeptów chętnych do pomocy doradców – wystarczy wsłuchać się w siebie, a na pewno dobór kolorów będzie właściwy. Zasadą jest natomiast, że zdecydowane i jaskrawe kolory najlepiej prezentują się na śnieżnobiałej sukni, a pastelowe i delikatne raczej na écru. Decydując się jednak na śnieżnobiałą suknię i wiązankę, można podkreślić widoczność kwiatów za pomocą kryzy okalającej bukiet. Kryza ta może zostać wykonana np. z żywo zielonych drobnych liści ruskusa lub farbowanych na niemal dowolny kolor gałązek eukaliptusa.

(źródło: http://slub.onet.pl/1574979,organizacja_artykul.html)Wpisy z miesięcy
Reklama
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego